Kvalitní podzim života

Volný čas

Sledujte nás na Facebooku

Podpořili nás

Statistiky

Uživatelé
3
Články
27
Počet zobrazení
273795

Právě přítomno: 25 hostů a žádný člen

Přihlášení

Bez mobilního telefonu si dnes většina z nás nedovede představit běžný život. Přestože nám do jisté míry ubral ze soukromí, přinesl nám zároveň možnost kdykoli být v kontaktu se svými blízkými, nebo  bezodkladně vyřešit většinu záležitostí odkudkoli. A především tato možnost kontaktu  a schopnosti do jisté míry soběstačně vyřizovat své záležitosti je důležitá rovněž pro mnohé seniory. Jaký však zvolit telefon?

Myslet si, že seniora lze odbýt starým vysloužilým telefonem je přinejmenším sobecké a nezodpovědné. Je nutné uvědomit si, že potřeby seniorů se od potřeb člověka v produktivním věku podstatně liší a stejně tak je to i s jeho schopnostmi ovládat nové přístroje. Aktivní senior v časném důchodovém věku jistě ocení jednoduchý telefon, který je opatřen i fotoaparátem, jenž mu umožní pořizovat momentky z výletů, nebo času stráveného s rodinou a přáteli.  Oproti tomu senior v pokročilém věku asi bude mít problém zorientovat se ve složitém menu přístroje a pochopit funkce všech tlačítek. Zde je pak vhodné zauvažovat o některém z přístrojů, které byly právě pro potřeby seniorů vyvinuty.

Asi každého z nás někdy oslovil u dveří domu či bytu podomní prodejce. Ne vždy se ovšem musí jednat o nabídku solidního obchodu, poslední dobou tento prodej využívají jako zástěrku ke svým praktikám i někteří podvodníci. A jejich terčem se stávají zpravidla právě senioři. Je to snadný cíl. Osamocený senior je vděčný za vlídné slovo, velice snadno se nechá příjemným vystupováním obchodníka ovlivnit a přestává být obezřetný.  Znáte to. U dveří vám zazvoní cizí člověk a zahrne vás informacemi o tom, jak výhodné služby či produkty právě nabízí, vysvětlí, že je jeho nabídka jedinečná a akce omezená. Na co bychom si tedy měli dávat pozor?